Парники виготовляються різних форм, але сама конструкція може бути збірною або стаціонарною. Насправді, практично всі сучасні теплиці з полікарбонату виконуються в розбірному вигляді. Купити розбірну теплицю актуально для встановлення на присадибній ділянці. Монтаж та демонтаж не вимагають особливих знань та займають лише кілька годин.
Особливості та переваги розбірної теплиці
Збірно-розбірні парники виготовляються із сучасних та якісних матеріалів. Основою споруди виступає каркас, виконаний з профільних труб, які проходять оцинкування, щоб уникнути корозії у майбутньому. У ролі покриття може використовуватися плівка, агроволокно, скло, але найпопулярніший варіант – стільниковий полікарбонат. Важливо лише правильно підібрати товщину полікарбонатних листів, щоб отримати оптимальне співвідношення міцності та світлопроникності. Серед основних переваг розбірних теплиць можна виділити такі:
- Можливість при стандартній ширині збільшувати довжину на кілька метрів шляхом додавання додаткових секцій.
- Швидкий та простий демонтаж для переміщення парника на нове місце або для відправки його на зберігання.
- Проведення перепланування городу чи ділянки, щоб знайти нове місце для висаджування певних культур.
- Можливість висадки саджанців у ґрунт ще в період ранньої весни.
- Швидкий доступ до рослин для догляду за ними шляхом зняття покриття з каркасу.
- Хороша морозостійкість, висока теплоємність, тривалий термін служби (від 10 років та більше).
Які бувають види розбірних теплиць за формою?
Одна з ключових переваг збірно-розбірного каркасу – зручний монтаж та експлуатація. Каркас можна збирати безпосередньо на присадибній ділянці. Подібні парники приваблюють і тим, що їх легко ремонтувати та виконувати заміну пошкоджених елементів: полікарбонатних листів, стяжок та інших комплектуючих. До найпопулярніших видів розбірних теплиць можна віднести:
- Арочні – напівкруглий дах не боїться сильних снігових навантажень. Як правило, конструкція виготовляється із оцинкованої труби квадратного перерізу 20х20 мм.
- Двосхилі – найчастіше представлені стаціонарними моделями, але виробники можуть пропонувати і розбірний тип конструкції. Це парники «будиночком», у яких дах має певний кут.
- Краплеподібні – така форма зводить до нуля ризик обвалення теплиці у зимовий період. Опади самостійно скочуються по стінках будівлі.
Розбірні теплиці від виробника в Україні продаються у повній комплектації, тож докуповувати нічого не доведеться. Додатково можна скористатися послугами монтажу від спеціалістів.